Senioralia ze "Śląskiem"10 Września 2018

7 września w Kłobucku odbyło się kolejne z cyklu spotkań z seniorami, zainicjowane przez Marszałka Województwa Śląskiego. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło występów artystycznych. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” współtworząc politykę senioralną regionu, aktywnie włączył się w organizację imprezy. Dla seniorów z regionu chór wystąpił z repertuarem swoich największych przebojów.

W trakcie spotkania w Kłobucku uczestnicy mogli skorzystać z konsultacji i badań lekarskich, porad dietetyków, zaopatrzyć się w Kopertę Życia czy Paszport Zdrowia Seniora. Nie zabrakło oczywiście aktywności fizycznej, gimnastyki i ćwiczeń w plenerze. W Senioraliach wziął udział marszałek Wojciech Saługa, burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski, a także radna Sejmiku Województwa Śląskiego Marta Salwierak.

Aby uświetnić spotkanie ze śląskimi seniorami, chór Zespołu „Śląsk” przygotował na tę okazję specjalny program złożony z najpiękniejszych pieśni ze swojego repertuaru. Dla uczestników wystąpił także popularny śląski aktor, kabareciarz i wokalista Krzysztof Respondek.

Senioralia to największa impreza skierowana do tej grupy wiekowej w całym województwie Śląskim. Odbywała się już w wielu miastach, rok temu w Jaworznie – także z udziałem Zespołu „Śląsk”, w tym roku zawitała do Kłobucka. Impreza zainicjowana przez Marszałka Województwa Śląskiego jest jednym z punktów programu „Śląskie dla Seniora”. W jego ramach powstała m.in. Rada ds. Seniorów, efektem jej prac jest m.in. Paszport Zdrowia Seniora, Koperta Życia, czy ostatnia inicjatywa – Srebrny Listek Seniora, umieszczany na szybie samochodu i informujący o tym, że za kierownicą jest osoba starsza.

Warto przypomnieć, że Zespół „Śląsk” od lat angażuje się w politykę senioralną województwa śląskiego. Od 2015 roku jest partnerem porozumienia w ramach projektu „Razem dla seniorów”. W ramach porozumienia, „Śląsk” występuje z koncertami oraz prowadzi zajęcia artystyczne. Wiosną odbywa się
w siedzibie Zespołu „Śląsk” Dzień Seniora Aktywnego Artystycznie, w którym uczestniczy ok. 2 tysięcy seniorów. (AK)

Powrót