"Śląsk" wystąpi na Pol'and'Rock Festival!25 Czerwca 2018

W piątek w Koszęcinie odbyły się pierwsze próby do wspólnego koncertu Wojtka Mazolewskiego i artystów chóru Zespołu „Śląsk” na Pol'and'Rock Festival (dawnym Przystanku Woodstock). 2 sierpnia, na Dużej Scenie Festiwalu, Wojtek Mazolewski pojawi się z projektem pn. „Chaos Pełen Idei”, w którym obok artystów „Śląska” wezmą także udział: Ania Rusowicz, John Porter i Wojciech Waglewski.

„Chaos Pełen Nadziei” to mieszanka jazzu, rocka i polskiego folku, co zgodnie z założeniem ma być okazją do przypomnienia, że muzyka nie ma ograniczeń. Wojtek Mazolewski od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka reprezentującymi zupełnie inne muzyczne światy. Projekt będzie nawiązywał do ostatniej płyty Wojtka Mazolewskiego zatytułowanej "Chaos Pełen Idei", która już w pół roku od wydania uzyskała status Złotej Płyty.

To nie pierwsze spotkanie muzyka z Zespołem „Śląsk”. Artyści mają za sobą wspólny występ w Żywcu, podczas finałowego koncertu „Męskiego Grania”, w sierpniu 2016 roku. Chór Zespołu „Śląsk” wykonał wówczas wraz z muzykami Quintetu Wojtka Mazolewskiego kilka utworów, w tym m.in. „Karolinkę” w jazzowej aranżacji. Piękne głosy artystów chóru, wspaniałe rozbarskie stroje i Quintet Wojtka Mazolewskiego stanowiły porywającą kompozycję. Sukces połączenia tak różnorodnych gatunków muzycznych zachęcił artystę do dalszej współpracy z Zespołem. Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy wspólnie promować wielowymiarowość polskiej sceny muzycznej, łączyć style i pokolenia.

2 sierpnia o północy, na Pol'and'Rock Festival w niesamowitą muzyczną podróż Wojtek Mazolewski zabierze publiczność wraz z Zespołem „Śląsk” oraz innymi, wyjątkowymi gośćmi. W projekcie „Chaos Pełen Nadziei” wystąpią także: Ania Rusowicz, John Porter, Wojciech Waglewski a jazzowego wyrazu doda kwintet Wojtka Mazolewskie w składzie: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok, Qba Janicki, Cyprian Baszyński i Piotr Chęcki. (AK)

Powrót