Dzieci z Ogniska Artystycznego na przesłuchaniach w bytomskiej Szkole Baletowej06 Kwietnia 2018

5 kwietnia, po raz kolejny już, uczennice Artystycznego Ogniska Wokalno-Baletowego im. Elwiry Kamińskiej w Koszęcinie uczestniczyły w przesłuchaniach do klasy pierwszej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Był to pierwszy, tak ważny sprawdzian umiejętności zdobytych podczas nauki w Ognisku.

Przesłuchania do klas pierwszych odbywały się równolegle z Dniem Otwartym Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Dzieci z Artystycznego Ogniska Wokalno-Baletowego, wraz z rodzicami, miały okazję zwiedzić szkołę, a w niej najważniejsze miejsca tj. sale baletowe, kostiumerię, sale lekcyjne, salę do zajęć z zasad charakteryzacji, salę językową i komputerową. Podczas zwiedzania uczennice i uczniowie klasy 5 baletowej opowiedzieli o specyfice szkoły, wymaganiach dotyczących ubioru na zajęciach i podczas pokazów. W jednej z sal można było przymierzyć wybrane kostiumy, stroje baletowe, stanąć przy drążku i przez chwilę poczuć się jak uczeń lub uczennica szkoły.

Dzieci z koszęcińskiego Ogniska uczestniczyły także w lekcji pokazowej – mini  koncercie - podczas którego uczniowie szkoły zaprezentowali etiudy taneczne z tańca klasycznego, ludowego i charakterystycznego.

Uczennicom Ogniska Baletowego, które przystąpiły do przesłuchań życzymy powodzenia i otrzymania promocji do pierwszej klasy baletowej! (DK)

Powrót