W hołdzie Niepodległej13 Listopada 2017

Koncertami w Dąbrowie Górniczej i Kłobucku, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” uczcił Narodowe Święto Niepodległości. Zabrzmiały pieśni patriotyczne i ludowe, publiczność podziwiała także balet i chór w repertuarze ludowo-narodowym. Atmosfera koncertów była niezwykła - uroczysta i patriotyczna.

Jak co roku Zespół „Śląsk” aktywnie włączył się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji koncerty w wykonaniu artystów Zespołu odbyły się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku, gdzie występ „Śląska” towarzyszył także uroczystości nadania sztandaru dla Powiatu Kłobuckiego. Z radością przyjęliśmy zaproszenie organizatorów miejskich uroczystości niepodległościowych. To dla Zespołu wielka duma i satysfakcja, że przy okazji największego patriotycznego święta w Polsce, koncerty w wykonaniu artystów „Śląska” stanowią dopełnienie uroczystych obchodów 11 listopada i są ich oprawą artystyczną.

Zespół „Śląsk” przygotował na tę okoliczność repertuar patriotyczno-ludowy. Obydwa koncerty inaugurowała pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego, w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny. Tak często śpiewania 11 listopada „My Pierwsza Brygada” zabrzmiała wyjątkowo w interpretacji artystów „Śląska”, wprowadzając publiczność w podniosły nastrój koncertowych spotkań. Nie zabrakło także innych pieśni patriotycznych: „Jak długo w sercach naszych”, „Pieśń o Ojczyźnie”, „Idą powstańcy” czy „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Koncerty wzbogaciła także wspaniała prezentacja ludowo-narodowej kultury. Atmosferę patriotycznego święta podkreśliły najpiękniejsze polskie pieśni i tańce, perełki narodowego dziedzictwa kulturowego. Bez wątpienia w takim dniu jak Święto Niepodległości każda polska, ludowa pieśń i taniec są w szczególny sposób odbierane przez widzów. Dziękujemy za wzruszające, wspólne przeżywanie Narodowego Święta Niepodległości!

Zespół „Śląsk” już przygotowuje się do obchodów przyszłorocznego 100-lecia polskiej niepodległości. W piątek, 10 listopada, zakończyły się nagrania do najnowszej płyty Zespołu z pieśniami patriotycznymi.  Premiera wiosną 2018 roku. (AK)

Powrót
Grudzień 2017
Po Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbliższe koncerty

Zapowiedzi