Zakończyło się amerykańskie tournee12 Kwietnia 2017

61 koncertów dla blisko 49 tysięcy widzów – oto bilans miesięcznego pobytu artystów baletu Zespołu „Śląsk” w amerykańskim Dollywood Park w Pigeon Forge w stanie Tennessee. „Śląsk” pozostawił po sobie niezapomniane wrażenia artystyczne oraz tysiące osób zachwyconych Polską i polską kulturą.

Wyznacznikiem popularności koncertów Zespołu „Śląsk” w Dollywood Teatre byli wierni widzowie, zwłaszcza ci, którzy aby zobaczyć polskie tańce podróżowali do Pigeon Forge często nawet kilkanaście godzin. Na koncerty docierali z odległych stanów, m.in. Atlanty, Nashville, a nawet z Branson w Missouri, gdzie rok temu artyści „Śląska” zdobyli serca tamtejszej publiczności podczas World Fest. Nie były rzadkością także powroty na koncerty Zespołu, wielu oczarowanych widzów oglądało polskie pokazy wielokrotnie! Tak pozytywny odbiór był dla artystów baletu nie tylko wzruszającym dowodem uznania, ale i dopingiem do wytężonej pracy na scenie i walki z fizycznym zmęczeniem, o które nie trudno koncertując trzykrotnie każdego dnia.

Szczególnym wyrazem uznania były pozytywne recenzje polskich koncertów wśród pozostałych artystów biorących udział w Festival of Nations w Dollywood oraz tych, którzy na co dzień pracują w teatrach Pigeon Forge. Pochwała kunsztu wykonawczego tancerzy „Śląska”, pochodząca wprost ze środowiska artystycznego, to wyjątkowo cenna opinia i powód do dumy.

Koncerty Zespołu „Śląsk” odbywały się do ostatnich godzin trwania Festival od Nations. Po długiej i męczącej podróży balet Zespołu powrócił do Polski wioząc bagaż pozytywnych emocji i wspomnień. Czternasta podróż Zespołu „Śląsk” na kontynent amerykański przeszła do historii, a co najważniejsze - z sukcesem!

(informacje z Dollywood – Barbara Nowak, tekst AK)

Powrót