Warsztaty laureatów 201610 Kwietnia 2017

W miniony weekend, w siedzibie Zespołu „Śląsk” gościliśmy ubiegłorocznych laureatów finału XXIII Regionalnego Przeglądu Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im Prof. Adolfa Dygacza oraz Europejskiego Konkursu „Rozśpiewany Śląsk”. Przez trzy dni młodzi artyści uczestniczyli w warsztatach, które w ramach nagrody przygotował dla nich Zespół „Śląsk”.

W trzydniowych warsztatach wzięli udział członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, Zespołu „Radość” z Lędzin oraz Julia Hajduk, Paulina i Julia Sowa. Program warsztatów artystycznych koordynowało Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej.

Grupa 41 uczestników wzięła udział w warsztatach wokalnych i emisji głosu z panią Karoliną Banach, tanecznych – pod kierunkiem pani Beaty Danielskiej, dykcji i interpretacji z panem Piotrem Hankusem oraz w warsztatach plastycznych, pod kierunkiem pani Ewy Kruszyny i pani Anny Mróz. Podczas pobytu laureatów ubiegłorocznych przeglądów w siedzibie Zespołu „Śląsk”, nie mogło także zabraknąć wycieczki po zespole pałacowo – parkowym. O historii Zespołu i koszęcińskiego pałacu opowiadał dzieciom i młodzieży Piotr Hankus. (AK)

Powrót