Zespół "Śląsk" podczas Targów GLOBalnie w Katowicach03 Kwietnia 2017

Od 31 marca do 2 kwietnia trwały w Katowicach największe w Polsce Targi Turystyczne GLOBalnie 2017. W ramach współpracy ze Śląską Organizacją Turystyczną, artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wzięli udział w Targach promując województwo śląskie. Przez dwa dni wzbogacali śląską prezentację koncertami pieśni regionalnych.

Tegoroczna edycja wiosennych targów branżowych odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Tematem wiodącym tej cyklicznej imprezy była rodzinna turystyka aktywna. Założeniem organizatorów było zebranie krajowych i zagranicznych regionów turystycznych pod jednym dachem, co przyniosło pozytywny odbiór wśród odwiedzających. Obok wielu wystawców niemalże z każdego zakątka Polski, prezentowali się także wystawcy m.in.: ze Słowacji, Węgier, Włoch oraz Dominikany.

Jednym z barwniejszych stoisk na targach była przestrzeń Śląskiej Organizacji Turystycznej, na której obok Metropolii Katowic i Zabrza, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Szlaku Zabytków Techniki czy Zamku w Toszku – prezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Artystów chóru Zespołu „Śląsk” można było posłuchać podczas dwóch dni targów w piątek 31 marca oraz w sobotę 1 kwietnia w repertuarze śląskich przebojów.  Strój rozbarski, przepiękne głosy oraz urodziwi artyści stanowią najlepszą reklamę naszego regionu, Koszęcina oraz Zespołu Pałacowo-Parkowego – siedziby Zespołu „Śląsk”, który zachęca i zaprasza do uprawiania aktywnej turystyki rodzinnej. (J.A)

Powrót